Sıkça Sorulan Sorular

Uniqgene nedir?

Uniqgene, sporcuların test verilerini kullanılabilir bilgilere dönüştürerek performanslarını geliştirmelerini ve sakatlık risklerini bilerek korumalarını sağlar. Yazılım mühendisleri, hukukçular ve moleküler biyologlardan oluşan ekibimizle birlikte; dünyada hızla gelişen ve güncel teknolojilerden biri olan sportif testler ve makine öğrenimi algoritmaları ile sunduğumuz test sayesinde sporcuların potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kişisel verilerim başkalarıyla paylaşılır mı?

Uniqgene veri sistemi ile kişisel verileriniz güvende. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ISO27001 veri güvenliği sertifikası ile bilgileriniz 3. şahıslarla paylaşılmaz. Verileriniz kendi veri tabanımızda dahi anonim olarak saklanır. Gönderdiğiniz numuneler sadece Türkiye'de bulunan Uniqgene laboratuvarlarında test edilir. Diğer firmaların aksine, verileriniz yurt içi ve yurt dışında başka laboratuvarlarla paylaşılmamaktadır.

Bu test güvenli mi?

Evet. Uniqgene ekibi olarak yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucunda birden fazla çalışma ve makale ile doğrulanmış, Türk popülasyonunda çalışılmış ve test edilmiş metodoloji ile sizlere kendi laboratuvarlarımızda en faydalı sonuçları vereceğini düşündüğümüz ürünü oluşturduk.

Uniqgene bana nasıl yardımcı olabilir?

Uniqgene, sportif yatkınlıklarınızı analiz eder. Size hayat boyu yardımcı olacak spor ve beslenme önerilerini anlaşılır bir dille detaylı bir rapor halinde sunar ve takibini yaparak bu raporu demolar ile açıklar.

Uniqgene’i kimler kullanmalı?

Uniqgene, bireylerin yatkınlık verilerini fiziksel parametrelerle birleştirip anlamlı çıktılara dönüştürerek sporculara, spor kulüplerine ve spor yapmayı seven kişilere kişiye özel raporlar sunarak her zaman yanınızda olmayı hedefler.

Test edilecek noktaları neye göre seçiyorsunuz?

Uniqgene ekibi olarak, yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmaları sonucunda; etkinliği birden fazla çalışma ve makalede doğrulanmış, Türk popülasyonunda çalışılmış ve bizzat kendi laboratuvarlarımızda test ettiğimiz yatkınlıklar ile size en faydalı sonucu vereceğini düşündüğümüz ürünü oluşturduk. Daha fazla bilgi için blog yazılarımızı takip edebilir, ofisimizi ziyaret ederek ya da mail yoluyla bize ulaşarak merak ettikleriniz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz!

Uniqgene kitine neler dahildir?

Spor testi, performans özelliklerinizi belirlemenize ve genetik geçmişinize göre antrenman yapmanıza yardımcı olur.

Sonuçlarım ne kadar doğru?

Testlerimiz CE belgeli cihazlarla, akredite laboratuvarlarda gerçekleştirilmektedir. Test sonuçlarına göre size özel hazırladığımız raporlar, ekibimizdeki moleküler biyologlar ve genetik uzmanları tarafından tamamen bilimsel verilere dayanarak hazırlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki; spor ve beslenme yalnızca yatkınlıklarınızdan değil, aynı zamanda çevresel koşullardan da etkilenmektedir. Araştırmalar, sportif başarının %55-%80 arası kalıtsal faktörlere dayandığını ifade etse de, geri kalan yüzdelik sizin test sonucunuzu uygulamaktaki kararlılığınız ve yaşam şeklinize bağlıdır. Unutmayın, siz bir test sonucundan çok daha fazlasısınız! Biz Uniqgene ekibi olarak, genetik bilginiz ışığında potansiyelinizi ortaya çıkarmak ve sizi başarıya ulaştıracak kişisel çözümler üretmek için buradayız!

Testleri daha sonra tekrar yaptırmam gerekir mi?

Hayır, testi bir kere yaptırmanız yeterli olacaktır. Uniqgene ekibi olarak önerimiz; daha etkili ve uzun vadeli sağlıklı sonuçlar elde etmek için rapor sonuçlarınızı aldıktan sonra doktorunuza danışmanız varsa vitamin ve mineral eksiklikleriniz için kan tahlili yaptırmanız.

Çocuğum sonuçlardan olumsuz etkilenir mi?

Uniqgene testleri, potansiyelinizi keşfetmeniz için geliştirildi. Sonuçları kişiye özel olsa da raporlarımızın hiçbiri çocuğunuzu olumsuz etkilemez, aksine başarılı olabileceği farklı spor dallarını seçmesine yardımcı olur. Uniqgene size birden fazla seçenek sunarken; Futbol, basketbol, voleybol gibi geleneksel spor branşlarının dışına çıkarak çocuğunuza farklı bir gelecek sunmanıza olanak sağlar. Raporu oluşturan veriler, tamamen bilimsel makalelerden hazırladığımız bir veri tabanının sonucu olup, çocuğunuzun ileride yaşayabileceği sakatlıkların önüne geçmeyi ve yanlış seçimlerden oluşabilecek zaman, emek ve para kaybını önlemeyi amaçlamaktadır.