Sıkça Sorulan Sorular

Gen bölgelerini neye göre seçiyorsunuz?

Uniqgene ekibi olarak, yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmaları sonucunda; etkinliği birden fazla çalışma ve makalede doğrulanmış, Türk popülasyonunda çalışılmış ve bizzat kendi laboratuvarlarımızda test ettiğimiz gen bölgeleriyle size en faydalı sonucu vereceğini düşündüğümüz paketleri oluşturduk.Her bir gen bölgesi optimum sayıda sporcu ile çalışılmış ve Uniqgene ekibi tarafından geliştirilen özel bir algoritma ile desteklenmiştir. Daha fazla bilgi için blog yazılarımızı takip edebilir, ofisimizi ziyaret ederek ya da mail yoluyla bize ulaşarak merak ettikleriniz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz!

Sonuçlarım ne kadar doğru?

Testlerimiz CE belgeli cihazlarla, akredite laboratuvarlarda gerçekleştirilmektedir. Test sonuçlarına göre size özel hazırladığımız raporlar, ekibimizdeki moleküler biyologlar ve genetik uzmanları tarafından tamamen bilimsel verilere dayanarak hazırlanmaktadır. Unutulmamalıdır ki; spor ve beslenme yalnızca genetik özelliklerinizden değil, aynı zamanda çevresel koşullardan da etkilenmektedir. Araştırmalar, sportif başarının %55-%80 arası genetik faktörlere dayandığını ifade etse de, geri kalan yüzdelik sizin test sonucunuzu uygulamaktaki kararlılığınız ve yaşam şeklinize bağlıdır. Unutmayın, siz bir test sonucundan çok daha fazlasısınız! Biz Uniqgene ekibi olarak, genetik bilginiz ışığında potansiyelinizi ortaya çıkarmak ve sizi başarıya ulaştıracak kişisel çözümler üretmek için buradayız!

Kişisel verilerim başkalarıyla paylaşılıyor mu?

Kişisel verileriniz Uniqgene veri sistemiyle güvendedir. Kişisel Verileri Koruma Kanunu ve ISO27001 veri güvenliği sertifikası ile siz izin vermediğiniz sürece bilgileriniz herhangi bir 3. şahıs ile paylaşılmaz. Gelecekte yapılacak araştırmalar için yalnızca araştırma ekibimiz tarafından, verilerinizin anonim olarak kullanımı durumunda onayınıza sunulur. Göndereceğiniz örnekler yalnızca yurt içinde Uniqgene laboratuvarlarında test edilir ve saklanır. Diğer firmaların aksine, verileriniz yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksizin başka laboratuvarlarla paylaşılmaz.

Testleri daha sonra tekrar yaptırmam gerekir mi?

Genetik özellikleriniz, siz doğmadan önce belirlenir ve ömrünüz boyunca özellikleriniz değişmez. Bu sebeple,yaptıracağınız testler sizi yansıtır ve genetik alt yapınızı oluşturur. Bununla birlikte; kanda gıda, vitamin eksikleri, ruhsal sağlığınız ve bazı çevresel faktörler (sigara kullanımı, çeşitli hastlıklar vb.) sportif performansınızı ve sakatlanma potansiyelinizi etkileyebilir. Uniqgene ekibi olarak, daha etkili ve uzun süreli sağlıklı sonuçlar elde etmek için, rapor sonuçlarınızı aldıktan sonra doktorunuza danışarak; kan testi ile varsa vitamin ve mineral eksiklerinizi tamamlamanızı öneririz.

Çocuğum sonuçlardan olumsuz etkilenir mi?

Uniqgene testleri, potansiyelinizi keşfetmeniz için geliştirilmiştir. Sonuçlar kişiye özel olmakla birlikte, hiçbir raporumuz kişiyi negatif etkilemez, tam tersine kişinin başarılı olabileceği farklı spor dallarını seçmesine yardımcı olur. Uniqgene size birden fazla seçenek sunmakla birlikte; futbol, basketbol, voleybol gibi geleneksel spor dallarının dışına çıkarak çocuğunuza daha farklı bir gelecek sunmanızı sağlar. Raporu oluşturan veriler, tamamen bilimsel makalelerden alınarak hazırladığımız bir veri tabanının bir sonucu olup, çocuğunuzun ileride yaşayabileceği sakatlıkları önlemeyi ve yanlış seçimlere bağlı oluşabilecek zaman, emek ve para kaybını önlemeyi hedefler.