uniqgene raw data
Raw Data

23andme Raw Data’sı Nasıl Yüklenir?

6/4/2023
Uniqgene bir genetik tanı merkezi değildir. Tanı, teşhis ve tedavi gibi konularda hizmet vermemektedir. Yazılarımız sadece bilgilendirme amaçlıdır.
Uniqgene is not a genetic diagnosis center. It does not provide services on issues such as diagnosis or treatment. Our blog articles are for informational purposes only.

Spordaki potansiyelinizi keşfetmek istiyorsanız, Uniqgene kapsamlı spor testi hizmetleriyle size yardımcı olmak için burada. İlk adım olarak 23andme genetik verilerinizi Uniqgene platformuna yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlem hızlı ve kolaydır.

Verilerinizi yüklediğinizde, Uniqgene, çeşitli atletik özelliklere yönelik genetik yatkınlığınız hakkında size kişiselleştirilmiş içgörüler sağlamak için bunu analiz edecektir. Bu özelliklere dayanıklılık, güç, iyileşme, yaralanma riski ve daha fazlası dahildir.

Bu bilgiler ışığında, antreanmanınızı ve beslenmenizi atletik performansınızı en üst düzeye çıkarmak için optimize edebilirsiniz.

Uniqgene'nin spor testi, en son bilimsel araştırmalara dayalıdır ve uzman genetikçiler ve spor bilimcilerden oluşan bir ekip tarafından gerçekleştirilerek doğru ve güvenilir sonuçlar almanızı sağlar.

Raw Data Nedir?

Raw data genetik test kitiyle ortaya çıkan işlenmemiş bilgilerdir. Bir genetik test yaptığınızda, belirli özellikler veya tıbbi durumlarla ilişkili belirli genetik belirteçleri aramak için DNA'nız laboratuvarda analiz edilir. Bulgularınız size kapsamlı ve kolay anlaşılır bir rapor olarak size sunulur. Yine de testin çıkardığı sonuçlar çok daha ayrıntılıdır böylelikle spor genetiğinizi analiz etmemizi mümkün kılar.

Raw Datanıza Nasıl Ulaşabilirsiniz?

23andme sayfasında raw data’nıza nasıl ulaşabileceğinizi gösteren bir rehber bulunmakta. Özetle 23andme raw data’nıza üç adımda ulaşabilirsiniz:

  1. Adım: 23andme hesabınıza giriş yapın

23andme ana sayfasını açın, Sağ üst köşede giriş yapma butonu bulunmaktadır. Bu butona bastığınızda aşağıdaki görselde bulunan sayfa açılmaktadır. E posta adresinizi ve şifrenizi kulllanarak giriş yapabilirsiniz.

  1. Adım: Raw datanıza göz atma sayfasına erişin

Bilgilerinizle giriş yaptığınızda sağ üst köşede bulunan isminize tıklayın. Açılan menüden browse raw data yazısını seçin.

  1. Adım:Raw datanızı indirme talebi

Raw datanıza ulaşmak için download tuşuna basın. DNA data güvenliği ile ilgili feragatnameyi okuduktan sonra raw datanızı indirebilirsiniz.

uniqgene raw data
  1. Adım: Raw datanızı indirin

23 and me size raw datanız bulunan bir e posta gönderecektir. Bu datayı bilgisayarınıza indirin. Bu data .zip formatında gelecektir. Aşağıdaki görsel datanızın nasıl görüneceğinin bir örneğidir. 

uniqgene raw data

Raw Data Nasıl Uniqgene Sitesine Yüklenir?

Raw datanızı Uniqgene sitesine yüklemek düşündüğünüzden daha kolay. İki adımda poansiyelinize hiç olmadığı kadar yaklaşacaksınız.

  1. Adım: 23andme raw data paketini satın alın
  • Uniqgene sitesini ziyaret edin,
  • Ürünlerimiz sayfasında seçebileceğiniz iki paket bulunmakta,
  • Raw datanızı yükleyip sonuçlarınıza hızlıca ulaşmak istiyorsanız 23andme Veri Paketi’ni satın alabilirsiniz,
  • Bu seçiminiz sonucunda fiziksel bir paket evinize yollanmayacaktır.
23andme raw data paketini satın alın
  1. Adım: Raw data’nızı yükleyin

Aşağıdaki görselde görüldüğü üzere dosya seç butonuna basabilirsiniz. Çıkan sayfada bilgisayaranızda raw datanızın bulunduğu dosyayı seçin.Seçimi tamamladığınızda dosyayı gönderebilirsiniz.

Raw data’nızı yükleyin

23andme raw data paketimiz 400tldir. Bu fiyat karşılığında size genetik yatkınlığınız hakkında kapsamlı bir rapor sağlanacaktır. Bu raporu antrenörünüze gösterip sizi en başarılı kılacak ve sakatlık riskinizi azaltacak spor rutininizi oluşturabilirsiniz.

rapor örneği


Potansiyelinizi keşfetmek için Uniqgene’i deneyin!

FAQ

We'd be more than happy to answer your questions! But if you're looking for urgent answers, please consider visiting our Frequently Asked Questions page.

Contact Us
E-mail us now
hello@uniqgene.com